Merak ettiğinizi düşündüğümüz sorulardan birkaçı :

200 metre kare bir iş yerim var. Raf sistemi maliyeti ne olur? Raf fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?

maskotMaalesef iş yerinizin net ölçüleri olmadan ve tam olarak nasıl bir raf sistemi istediğinize karar vermeden böyle bir soruya cevap vermek imkansızdır.

Bu noktada firmamızın ücretsiz keşif ve projelendirme olanaklarımızdan yararlanmanızı tavsiye ederiz.
Böylece deneyimli keşif ekibimiz talep ettiğiniz rafları, kendi önerilerini de katarak, belirler ve ürüne özel ölçümlendirmeyi gerçekleştirir.

Sonuç olarak size, alacağınız ürünleri kalınlık, kalite, renk, taşıma kapasitesi gibi her türlü özelliğiyle tek tek gösteren bir fiyat teklifi sunulur. Bu da size, hem çalışacağınız firmayı tanıma hem de fiyat karşılaştırma fırsatı sunar ve doğru kararı vermenizde yardımcı olur.

Fiyatlarınız rakiplerinize nazaran neden daha ekonomik?

maskotBunun en önemli sebebi, sattığımız ürünlerin yüzde doksanlık bir bölümünü kendi fabrikamızda imal ediyor olmamız yani Balkan Raf olarak imalatçı firma konumunda olmamızdır. Bu durum bize fiyat rekabet avantajı ve esneklik sağladığı gibi değişik ve özel imalatları müşteriye kolayca sunabilme ve gerektiği durumlarda hızlı geri dönüş fırsatı sunmaktadır.

Bir diğer sebep de keşif ve montaj ekibimizin deneyimli ve kalabalık oluşu ve birçok rakibimizden farklı olarak, kendi bünyemizde çalışmalarıdır.

Sonuç olarak kendi imalatımız olan ürünleri, kendi bünyemizde çalışan personelimizle, size en uygun maliyetlerle ve yüksek hizmet kalitesiyle sunabiliyoruz.

Raf sistemi yaptıracağım fakat ne tarz bir raf ve tasarım olması gerektiğine karar veremiyorum. Ne yapmalıyım?

maskotBu sorunuzun cevabı çok basit: bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
Türkiye’nin neresinde olursanız olun Balkan Raf olarak sizinle ilgilenilecek ve bunun için sizden hiçbir ek ücret talep edilmeyecektir.

Firma olarak yerime gelip keşif ve projelendirme yapacaksınız. Sonuç olarak bu hizmetinizden ötürü sizinle çalışmak zorunda mıyım?

maskotYapılan ön görüşmede -herhangi bir şart belirtilmemiş ise- keşif ve projelendirme bizim her değerli müşterimize ücretsiz sunduğumuz bir hizmetimizdir.

Keşif sonrası size ürün adet ve özelliklerini belirten fiyat teklifi sunulur. Bu teklifi kabul etmek ya da etmemek size bağlıdır ve bu durum sizin müşteri olarak en doğal hakkınızdır.

Fakat şunu da söylemeliyiz ki böyle bir hizmeti ve taahütü sadece, Balkan Raf gibi kalitesine, fiyatına özetle her konuda kendine güvenen firmalar verebilir.

İkinci el raf satışınız var mı?

maskotİkinci el raf satışımız kesinlikle yoktur ve tavsiye edilmez. İkinci el raf sistemleri deformasyona uğramış, parçaları eksik, görünüm olarak yıpranmış ve en önemlisi hasar görüp tamir geçirmiş olabilir.

Özellikle ikinci el market rafları uzun süre kullanılmış olduğundan ve çok fazla sökülme / takılma işlemine maruz kaldığından sağlamlığını büyük ölçüde yitirir ve ekonomik ömrü kısalır.

Depo rafları;high rack, mini rack ve çelik raf sistemlerinde de ikinci el ürünler kullanmak yukarıdaki olumsuzluklara neden olur.

Başka firmadan satın aldığım rafların montajı konusunda bize yardımcı olur musunuz?

maskotBalkan Raf üretim ve satışını yaptığı ürünler dışında hiçbir ürünün montajını yapmamaktadır. Bunun başlıca sebebi montajını yaptığımız her üründe kendimizi sorumlu görmemizdir. Özellikle high rack ya da mini rack gibi depo raflarında sağlamlık ve imalat şekli hayati önem taşımaktadır. Bu nedenden ötürü ileride yaşanabilecek muhtemel iş güvenliği sorunlarına mahal vermemek adına firmamız haricinde satın alınmış ürünlerin montajını yapmamaktayız.

Firmanızdan satın alacağım ürünlere garanti verebiliyor musunuz?

maskotBalkan Raf’ dan alacağınız her ürün bir yıl boya, üç yıl sağlamlık garantimiz altındadır.

Not: doğal afetler, hatalı montaj ve kapasite dışı kullanım hariç.

Mevcut çalışan iş yerime ilave/yeni raf sistemi yaptırmak istiyorum fakat bu durum günlük iş akışımı olumsuz etkileyeceği için bir türlü karar veremiyorum. Bu durumda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

maskotAlışveriş merkezleri, çarşılar, fabrikalar ve daha birçok yerde bulunan müşterimizden ötürü bu tür durumlarla sık sık karşılaşmaktayız.

Standart montaj saatlerimiz sabah 8.30’dan akşam 18.00’e kadardır.Fakat sizin gibi özel durumu olan müşterilerimiz için (karşılıklı anlaşıldığı taktirde) akşam saat 20.00 – 02.00 kadar yada Pazar günleri de sabah 9.00-akşam 18.00 saatleri arası montaj hizmeti sunmaktayız.

Böylece normal iş akışınızı bozmadan raf ihtiyacınızı karşılamış oluyoruz.

Aradığınız soruya cevap bulamadınız mı? Lütfen bizimle iletişim kurun.

Gönder